X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הצגות בניו יורק הצגות בניו יורק הופעות בניו יורק הופעות בניו יורק ספורט בניו יורק ספורט בניו יורק
 

פסחא בניו יורק - Easter in New York

חגיגת אביב בניו יורק: מצעד פסחא ופסטיבל מצנפות ססגוני

חג הפסחא הוא תקופה מצוינת להיות בניו יורק. העיר מציינת את החג לסימול תחייתו של ישו, כמו גם בוא האביב. מנקודת המבט של התייר המבקר בעיר, מדובר בחגיגה גדולה. התחושה השלטת בעיר בימים אלו היא של חופש ושמחה, כאשר היצע הפעילויות והאטרקציות המתקיים כאן הוא רחב בהחלט.

מצעד חג הפסחא בניו יורק (Easter Parade in New York) הוא מהצבעוניים שאפשר לחשוב עליהם, וכך גם פסטיבל המצנפות (Bonnet Festival) המעמיד במרכזו לא אחרות מאשר מצנפות מרהיבות. במאמר פסחא בניו יורק נציג בפניכם את האירועים הקבועים המתקיימים בעיר ניו יורק בימים אלו, שיסבירו מדוע גם לכם מומלץ לשקול טיול ב"תפוח הגדול" בתקופה זו של השנה.  

מצעד חג הפסחא ופסטיבל המצנפות בניו יורק

מצעד חג בפסחא בניו יורק

מסורת חג הפסחא בניו יורק היא עתיקת יומין, כאשר שורשיה לוקחים אותנו יותר מ-130 שנה אחורה. עם זאת אפשר לשים לב לשינוי גדול שציון החג עבר במהלך השנים. הוא החל בתור חגיגה דתית במלוא מובן המילה, אבל עם השנים המטרות שלו בעיני המקומיים השתנו. כיום חג הפסחא בניו יורק הוא במידה רבה על האדרה ושגשוג אמריקאים, ערכים שניו יורק נחשבת במידה רבה לאחת המייצגות העיקריות שלהם.

בחג הפסחא ניו יורק קמה לחיים, פשוטו כמשמעו, והתוצאה צבעונית ומרשימה בכל קנה מידה. מצעד חג הפסחא בניו יורק עובר בשדרה החמישית (Fifth Avenue) האטרקטיבית, כאשר בניגוד למצעדים אחרים המתקיימים בניו יורק זוהי צעדה ספונטנית יותר ומאורגנת הרבה פחות. אחת התוצאות של כך היא גיוון משמעותי בסצנת התלבושות של המצעד: החל מבגדים המזוהים עם החג ועם המסורת הקתולית שלו, דרך ביגוד היסטורי ועד לאופנות החדישות, המודרניות והמדליקות ביותר. גם ללבוש המיוחד המככב בצעדה היסטוריה עתיקה, כאשר עוד לקראת המאה ה-19 נשות ניו יורק לבשו את מיטב הבגדים, הכובעים והשמלות שלהן לכבוד החג, במקביל לקישוט הכנסיות.

אם אתם מבקרים בניו יורק בתקופת מצעד חג הפסחא, כדאי מאוד להכניס אותו לתוכנית הטיול התיירותי שלכם. קחו בחשבון עם זאת שחלקים שונים בעיר, ובעיקר השדרה החמישית, הופכים למשותקים בעקבות המצעד (בעיקר בשעות 16:00-10:00 בהן הוא מתקיים). תכננו את הטיול שלכם בעיר בהתאם.

פסטיבל המצנפות

בכלל, התפאורה בניו יורק בימי חג הפסחא היא צבעונית בכל קנה מידה. צבעי האביב נוכחים בעיר במידה רבה, כשאת התמונה משלימות המצנפות עטורות הפרחים ואפילו בעלי חיים המקושטים כבוד המאורע בשלל דרכים.

פסטיבל המצנפות בניו יורק מעמיד במרכזו את אותן מצנפות, שיכולות להגיע בכל צורה, סגנון או שילוב צבעים. ניתן לראות כאן אנשים ה"מחפשים" את הכובעים שלהם בכל צורה אפשרית, לעיתים בשילוב עם ההופעה הכללית שלהם. מקוריות כאן היא אחת ממילות המפתח, כאשר חלק מהאנשים פשוט בונים "סצנות" שלמות על גבי המצנפות שלהן: החל מתנין המטיל ביצים ועד לעשרות ברווזים קטנים וצבעוניים המונחים אחד מעל השני.

בעיני רבים ה-מקום להיות בו בניו יורק בתקופה זו הוא האזור המקיף את קתדרלת פטריק הקדוש (St. Patrick's Cathedral), אשר רבות מהפעילויות ומהאירועים המיוחדים מתקיימים כאן. אתם יכולים למצוא פעילויות שונות גם בכיכר טיימס (Times Square), מרכז רוקפלר (Rockefeller Center) ועוד.

ביטוי משמעותי נוסף של חג הפסחא הוא השווקים הנפתחים בעיר, אשר בחלק מהם הביקור יכול להיות חוויה גדולה. השווקים עמוסים בדוכנים המציעים מתנות, מזכרות ויצירות אומנות באווירת החג, אלמנטים דקורטיביים, בגדים, צעצועים, משחקים ועוד. משתנה נוסף הנכנס לתוך המשוואה הוא דוכני האוכל, המציעים מאכלים באווירת החג (למשל ביצי פסחא או ארנבי שוקולד), מאכלים אמריקאים מוכרים וייצוג למנות נבחרות בכל קצוות הגלובוס.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating: