X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הצגות בניו יורק הצגות בניו יורק הופעות בניו יורק הופעות בניו יורק ספורט בניו יורק ספורט בניו יורק
 

מוניות בניו יורק - New York Taxi

מונית בניו יורק - דרך מהירה ונוחה לנסיעה

המוניות הצהובות של ניו יורק הן קלאסיקה וחלק בלתי נפרד מהנוף האורבני של המטרופולין הגדול ביותר בעולם. המוניות הצהובות מככבות בסרטים, סדרות טלוויזיה והפכו לאטרקציה בקרב התיירים שמבקרים בעיר.

תושבי ניו יורק אוהבים להשתמש בשרותי מוניות, עבורם זו דרך קלה, מהירה ונוחה לנוע ברחבי העיר. לא בכדי בעיר ניו יורק פועלות למעלה מעשרת אלפים מוניות צהובות ולפעמים נדמה שתנועת הרכבים היחידה בעיר היא שיירה גדולה של מוניות צהובות.

אז רגע לפני שתחוו נסיעה ראשונה במונית הצהובה של ניו יורק, הכנו במיוחד עבורכם מדריך מפורט על מוניות בניו יורק (New York Taxi).

מוניות בניו יורק | צילום : דן אורן

עוצרים מונית בניו יורק

זה אמור להיות פשוט - מרימים את היד ו - "הופ" עוצרת מונית, אבל בניו יורק, כמו בניו יורק העיניין פועל קצת אחרת, הניו יורקרים נמצאים במרוץ תמידי מסביב לשעון ולפעמים כשעוצרת מונית במיוחד בשעת העומס ישנן מספר קופצים עליה.

בשל הוראות בטיחות, נהגי המוניות מחויבים לנהוג במונית כאשר החלונות סגורים והדלתות נעולות. כאשר קראת למונית והיא עצרה לידך, נהג המונית יפתח את החלון יוודא את יעד הנסיעה שלכם ויסיע אתכם בבטחה. 

שעות העומס

שעות הבוקר 7-9 הן השעות העמוסות ביותר בקרב נהגי המוניות של ניו יורק, בשעות אלו הסיכוי למצוא מונית פנויה בפרברי ניו יורק נמוכה מאוד, הניו יורקרים עושים דרכם למקומות העבודה. המפונקים מוותרים על חווית הנסיעה ברכבת התחתית של ניו יורק (סאבווי) ומעדיפים לקחת מונית.

אך יחד עם זאת, במידה ותרצו לנסוע בכיוון ההפוך ממרכז העיר - החוצה, אז תוכלו להיעזר בנהגים שהגיעו עמוסים ועתה הם נאלצים לחזור ריקים לכיוון הפרברים לקחת נוסעים נוספים.

מה מסמן הכובע של המונית

על גג המונית נמצא "כובע" שתפקידו לסמן לנוסעים אם המונית פנויה או לא. כאשר האור דולק נהג המונית פנוי והוא ישמח לעצור ולאסוף אתכם, אלא אם כן מדובר בשעות שבין 16:00-18:00 אז רוב הנהגים נמצאים בדרכם להחלפת המשמרת - להחזיר את המונית ממשמרת הבוקר לנהג של משמרת הלילה.

במקרה זה הנהג יוודא כי יעד הנסיעה נמצא בדרך שלו. במידה ולא הנהג יסרב לקחת אתכם. אל תפגעו מזה, נסו להבין את נהג המונית - במידה והוא יאחר בהחזרת המונית הוא צפוי לקנס גבוה במיוחד.

תעריפי נסיעה במונית

תעריפי הנסיעה מפוקחים על ידי המועצה של נהגי המוניות של ניו יורק, כאשר הסכום לתשלום הוא שילוב של מרחק הנסיעה, זמן הנסיעה ושעת הנסיעה (תעריף יום / תעריף לילה) והוא נקרא פעימה.

בכניסה למונית יופיע במונה סכום בגובה של 2.50 $ זהו סכום התחלתי של כל נסיעה, עם התקדמות הנסיעה עבור כל פעימת מונה יתווסף סכום של 0.5 $.

בנוסף, בסיום הנסיעה יש להוסיף מס עירוני בגובה 0.5 $ כמו גם תוספות נוספות.

התשלום במונית נעשה במזומן, אם כי חלקם הגדול של נהגי המוניות מקבל כרטיסי אשראי. במקרה זה יהיה עליך להוסיף לנהג המונית 5% בגין עמלת חברת האשראי.

לקבלת מידע עדכני על תעריפי הנסיעה במונית בניו יורק (New York Cab : TLC’s)

תעריף נסיעה לשדה התעופה

בנסיעה לשדה התעופה קיים תעריף קבוע. נסיעה משדה התעופה ג'יי אף קיי למרכז מנהטן עומד על סכום של : 52.00 $. לסכום זה יהיה עליכם להוסיף אגרה עירונית, עמלת אשראי (למשלמים בכרטיס אשראי) כמו גם טיפ לפי ראות עינכם. 

טיפ לנהג המונית

בניו יורק לא קיימת חובה להשאיר טיפ לנהג המונית. אך יחד עם זאת, נהגי המוניות הם שכירים והטיפ שהם מקבלים מידי יום הוא חלק נכבד משכרם החודשי.

במידה והנהג היה אדיב, עזר לכם עם המזוודות, נהג בבטחה, אפשר להשאיר לו תשר (טיפ) להודות על השירות. אנו ממליצים לעגל את סכום הנסיעה מעלה ובכל מקרה להשאיר טיפ מינימלי של 1$.

תכנון הנסיעה במונית

כיום, ישנן אפליקציות לטלפונים חכמים, כמו גם אתרי אינטרנט דרכם תוכלו לתכנן את הנסיעה במונית ולקבל אומדן על גובה התשלום, המרחק ליעד ועוד פרטים. מומלץ להוריד את האפליקציה ולהתקין אותה במכשיר הסלולארי שלכם.

דוגמה תוכלו למצוא באתר : TaxiWiz

זהירות חאפרים !

בעיר ניו יורק מורשים לאסוף נוסעים מהרחוב רק נהגי המוניות הצהובות, שאר הנהגים שנוהגים להשתמש במוניות שחורות או לימוזינות מורשים לאסוף נוסעים רק בהזמנה מראש. הם נחשבים בקרב הניו יורקרים לחאפרים ותעריפי הנסיעה שלהם יכולים להגיע לעד פי שלושה מהמחיר הרגיל.

לכן, מומלץ מאוד שלא להתפתות ולהשתמש אך ורק בשירותי המוניות הצהובות של ניו יורק.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating: