X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ניו יורק
מסלולי טיול בניו יורקנקודות עניין בניו יורקטיפים והמלצות לניו יורקמלון מומלץ בניו יורקאטרקציות בניו יורקניו יורק עם ילדיםהשכרת רכב בניו יורקקניות בניו יורקשאטלים בניו יורקטיסה זולה לניו יורק
 

מומה MoMA - המוזיאון לאמנות מודרנית

לא רק מודרני - מקומיקס ועד ואן גוך

המוזיאון לאמנות מודרנית ידוע גם בכינויו MoMa (מומה) - ראשי התיבות של המוזיאון באנגלית, המוזיאון עצום בגודלו ושוכן במבנה יפהפה ובוהק שעשוי לבלבל ולגרום לנו לחשוב שהגענו למשרדי הייטק מפוארים או מלון יוקרתי. חוץ מתערוכות שנמצאות באופן קבוע, מומה מארח לעיתים תערוכות מתחלפות של אומנים חדשים ומבטיחים אך גם אמנים וותיקים ומוכרים.

לעקוף את התור - כרטיסים למוזיאון מומה >>

מוזיאון מומה ניו יורק

בין חדרי וקומות המוזיאון תוכלו למצוא לא רק ציורים אלא גם רישומים, תצלומים, פסלים ואפילו קומיקס שאולי מייצג הכי טוב אומנות מודרנית. הרב גוניות של המוזיאון, הופכת אותו למקום בו כל אחד מבני המשפחה או החברים יוכל למצוא עיניין לפחות בכמה מ- 150,000 היצירות שנמצאות בו. 
אמן אמריקאי שמוכר במיוחד ביצירותיו המודרניות שמשתייך לזרם הפופ-ארט שאולי לא תכירו אותו בשמו, אך כשתתקלו ביצירות שלו תגידו "אההה ברור שאני מכיר" הוא אנדי וורהול. וורהול הוא זה שצייר את מרילין מונרלו בצבעים בוהקים, הוא לקח את התמונה שצייר ושכפל אותה פעם בצבעי תכלת וסגול ובפעם בצהוב וורוד וכך הלאה. חוץ מוורהול, תוכלו גם למצוא ציורי פופ ארט של רוי ליכטנשטיין שמבקר בציוריו את התרבות הפופלארית ויצירותיו מדמות ציורי קומיקס עם תוספת של פארודיה ועוקצנות.

לעקוף את התור - כרטיסים למוזיאון מומה >>

אלו שפחות מתחברים לאומנות מודרנית ויותר מעריכים קלאסיקות גם יוכלו למצוא מה לראות במוזיאון למרות שמו, מלבד יצירות מודרניות קיימות במוזיאון מומה יצירות מופת כמו "חבצלות המים" של מונה, "ליל כוכבים" של ון גוך ו"הריקוד" של סזאן. ניתן למצוא גם מיצירותיו הגרוטסקיות של דאלי, התלויות במקומות שונים ברחבי המוזיאון, את יצירתיו של דאלי תוכלו לזהות בקלות כשתבחינו באובייקטים נוזלים או פילים עם רגלי זבוב.
 

ציור מפורסם במוזיאון לאומנות מודרנית ניו יורק


מ-6 חדרים ל-6 קומות

המוזיאון לאמנות מודרנית נפתח בשנת 1929 ביוזמתה של אבי רוקפלר, אשתו של ג'והן רוקפלר הבן. תחילה פקפק איל ההון במוזיאון שהקימה אשתו שהיתה גם האוצרת הראשית בו אולם עד מהרה גילה כי המוזיאון זוכה להצלחה מסחררת ונאלץ לעבור מקום מדי זמן בשל התרחבותו המתמדת. לבסוף השתכנע כי המוזיאון אכן שווה את ההשקעה. אז עבר המוזיאון לשטח עליו הוא עומד כיום. לאחר מספר שיפוצים, שינויים והרחבות שהאחרון בהם הסתיים בשנת 2004 קיבל המוזיאון את מראהו הנוכחי, פרי תכנונו של האדריכל היפני טאניגוצ'י.

חכו שתגיעו לחנות המוזיאון ובהצלחה להיכנס למסעדה

החוויה במומה לא מסתכמת רק באומנות אמנם המטרה הראשית היא לצפות ביצירות האמנות הרבות המוצגות במוזיאון, אולם כאן גם הביקור בחלקי המוזיאון האחרים הם חוויה. חנות המוזיאון היא חנות מושקעת במיוחד בה ניתן להעביר זמן לא מבוטל בין הספרים הממלאים את מדפיה או המוצרים המעוצבים והמעניינים שבה – חוויה בפני עצמה. 

לעקוף את התור - כרטיסים למוזיאון מומה >>

 

בהתאם למוזיאון המפואר, גם תחום הקולינריה אינו מקופח. בתוך המוזיאון נמצאת מסעדת The Modern המחזיקה 2 כוכבי מישלן, גם המסעדה מעוצבת בשיק מודרני ומתוחכם אך כמובן שלא על העיצוב היא קיבלה 2 כוכבי מישלן, האוכל מספק חוויה קולינרית יוצאת דופן. בדה מודרן תוכלו למצוא תפריט טעימות של 8 מנות קטנות שיעלה כ- 200$ לאדם, או בתפריט טעימות של 4 מנות שיעלה כ- 160$ לאדם. בכל מקרה מה שלא תבחרו, אם תצליחו להגיע למסעדה תדאגו לא להגיע רעבים מידי, כי בהתאם למסעדות מישלן תפריט הטעימות מצדיק את שמו.

אתר אינטנרט: The Museum of Modern Art

 

כתבות שאולי יעניינו אותך